A felújítási munkákat is megterveztem, és az alapján elkészítettem az ütemtervet. Az ütemtervnél számolni kell a szállítási idővel, valamint a szakemberek időbeosztásával is. Továbbá érdemes mindig egy kicsivel több időt hagyni egy-egy munkára, hogy ne legyen csúszás az ütemterv alapján. Azonban gyakran egy-egy megrendelt termék vagy szakember is keresztülhúzhatja ezt a számítást, vagy ha olyan fázisban van a munka akár az időjárás is befolyásolhatja azt.
Nálunk is volt csúszás. A beltéri ajtók nem készültek el időben, csak szeptemberben lettek beszerelve. A gáztervre és a szerelőre is várnunk kellett egy kicsit. A fűtési szezon kezdetén alapból sok munka van így számoltam a csúszással, de még egy hónappal tovább nyúlt. Ennek fő okai a tervek elfogadtatása, módosítása, engedélyek beszerzése és a kémény áthelyezése voltak.
A felújítást mindig egy avokádóhoz szoktam hasonlítani. Miután megbonotod a külséjét, csak azután látod, hogy minden rendben van-e a belséjével vagy sem. A falbontásnál szerencsére minden rendben ment, az előírásnak megfelelően lettek kialakítva a nagyobb falnyílások valamint a nem tartó falak el lettek távolítva. Sokan nem tudják, hogy tartó falhoz csak építész és statikus engedélye és vizsgálata után nyúlhat kőműves vagy lakberendező.
Lényegében minden a tervek szerint zajlott, és a várt állapotú volt. Egyedül a wc-nél volt egy beázás a falban, amire nem számítottunk. Szerencsére a probléma könnyen megoldható volt egy kis véséssel és csőcserével.
Míg a felújítás zajlott, úgymond a munka piszkos részénél nem laktunk a házban. Egy ilyen jellegű felújításnál nem célszerű illetve kellemetlen az életvitelszerű ott tartózkodás. Ezt minden esetben figyelembe kell venni.
A munkálatok látványos változásait képekkel is jól dokumentáltuk, íme…
Nappali kialakítása
Konyha és étkező egybenyitása
A képeket felhasználni csak engedéllyel lehet!